7/24 ulaşım numarası: 0534-939-32-27

CNC Ahşap-MDF Kesim

MDF Nedir ?

MDF, kelime anlamı ile orta yoğunlukta lif levha anlamına gelmekte ve Medium Density Fiberboard kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır.

MDF orta sertlikte bir levha olup, termomekanik olarak odun veya diğer selülozik hammaddelerden elde edilen liflerin belirli bir rutubet derecesine kadar kurutulduktan sonra yaklaşık %9-11 oranında termosetting (sıcaklıkta katılaşan) karakterli bir tutkal ile tutkallanarak sıcaklık ve basınç altında preslenmesiyle oluşan homojen yapıda levhadır.

MDF'nin her noktasında liflerin eşit dağılması ve çok yoğun bulunuşu levhanın her iki yüzünün olduğu kadar, kenarlarının da makinayla herhangi bir kırılma olmaksızın ya da malzeme parçacıkları arasında boşluklar ortaya çıkmaksızın işlenmesine imkan sağlamaktadır. MDF bu sayede masa tablaları, kapı panelleri, kenarları pahalı veya profil yüzeyli çekmece alınları gibi parçaların üretilmesinde başarıyla kullanılabilmektedir. Son derece düzgün ve homojen bir yüzeye sahip olan MDF gerek boyamada gerekse dekoratif folyo veya ahşap kaplamada çok iyi bir taban oluşturur.Düzgün kalınlığı, makina ile işlenmeye elverişli olması ve sağlamlığı, MDF'nin çekmece yanları,ayna çerçeveleri ve pervazlar gibi uygulamalar icin masif ahşaba alternatif olarak kullanılabilmesine olanak sağlar.

Mdf veya benzeri ahşap malzemelerden ne türlü cnc kesimleri yapılabilir denildiğinde,Tek başına mobilya parçaları veya yatak odası, oturma odası, ev ofis mobilyaları,çelik kapı herhangi bir çok stil cnc kesim ile yapılabilir

Cnc mdf ve ahşap kesim yapılmasının avantajları düz ve pürüzsüz yüzeyler çıkartarak montaja hazır parçalar sunmaktadır.

.Etiketler
mdf nedir? mdf çeşitleri,mdf nerelerde kullanılır?cnc mdf kesim,cnc mdf kazıma,cnc mdf oyma,cnc mdf ebatlama,Cnc router mdf kesim,cnc lazer mdf kesim,cnc router kesim,cnc mdf seperator kesim,cnc mdf mobilya kesim,cnc mdf pervaz kesim,cnc mdf ayna kesim,cnc mdf masa kesim,cnc mdf sandalye kesim,cnc mdf çerçeve kesim,cnc plazma kesim, cnc lazer kesim


Neler Kesebiliyoruz?

İletişim Detayları
Render Makina

Yukarı Mah. Çavuşoğlu Cad. No : 5 / 14
Kartal İstanbul

Bize Ulaşın

Email: info@cncrouterkesim.com
Email: info@rendermakina.com


Tel.: 0534.939.32.27
Tel.: 0554.753.97.98© Copyright 2010 yapımcı Rendermakina Ana Sayfa Cnc Kesim Çalışmalarımız Cnc Video İletişim